Nazwa gatunkowa: Signigobius biocellatus.
Nazwa polska: brak.
Występowanie geograficzne: Zachodni Pacyfik (wody Indonezji, Tajlandii, Filipin, Australii i Mikronezji).
Wygląd: ryba jest koloru białego, na tułowiu znajdują się szare i beżowe cętki. Przez oko przebiega wąski brązowy pasek. Płetwy brzuszne są niemal czarne w niebieskie punkty. Natomiast płetwy grzbietowe są dwie i na obu występuje po jednym oczku - czarnej plamce z żółtą otoczką. Obie te plamki tworzą tzw. fałszywe oczy, które mają za zadanie zmylić drapieżnika w trakcie ataku. Zmyłka polega na tym, że oczka te sprawiają wrażenie, że rybka ustawiona bokiem wygląda jakby znajdowała się frontem. Podczas ataku babka ta niespodziewanie dla drapieżnika będzie wyglądać jakby uciekała w bok.
Rozmiar: do ok. 10 cm, w akwariach mniejsza.
Długość życia: kilka lat.
Typ środowiska: na dnie w pobliżu lub na rafach koralowej na głębokości 1-30 m.
Wymagane parametry wody: KH 8-12, pH 8.0-8.4, zasolenie ok. 35,5‰.
Temperatura: w naturze 22-29°C, zalecana temperatura 25-27°C.
Zalecany minimalny litraż: ok. 180 l. dla pary w zbiorniku wielogatunkowym.
Zachowanie: należy trzymać jedną sztukę z tego gatunku lub dobraną parę. W naturze ryby tworzą monogamiczne pary i obierają swoje terytoria, które bronią przed innymi rybami babkowatymi. Preferują stanowiska z miękkim podłożem - piaszczystym lub o charakterze mulistym, często w otoczeniu pojedynczych korali. W naturze para zamieszkuje wspólnie jedną norę. W akwariach można zbudować grotę z kamieni, która częściowo będzie zasypana piaskiem.
Dieta: mięsożerne - w naturze odżywiają się małymi organizmami zamieszkującymi piasek. W akwariach można podawać solowca, lasonogi, kryla, ikrę, oczliki i rozwielitkę.
Dymorfizm płciowy: brak danych.
Rozmnażanie: w akwariach dobrane pary czasami podchodzą do tarła. Brak danych o udanym odchowaniu młodych.
Uwagi: brak.