Zdjęcie: Aleksander Vasenin, Dendronephthya hemprichi, CC BY-SA 3.0.
Rozmiar: w naturze może osiągać do 70 cm, w akwariach mniejsze.
Wymagania: są to korale miękkie o wysokich wymaganiach. Potrzebują nieco organiki w wodzie - podwyższone wartości azotanów i fosforanów. Optymalna temperatura wody 24-26°C, optymalne zasolenie 32-36‰, pH 7,9-8,4. Lubią silny prąd wodny. Mimo że są uznawane za wymagające to w naturze opanowują nowe terytoria - co jest nieco zagadkowe (mowa o Morzu Śródziemnym).
Tempo wzrostu: średnie.
Stopień trudności utrzymania: trudne w uprawie, wrażliwe na zmiany parametrów wody.
Odżywianie: korale te odżywiają się wyciągając substancje odżywcze z wody (organikę) oraz zawiesinę. Dokarmianie w akwariach jest bezwzględnie konieczne, gdyż korale te nie posiadają zooksanteli - glonów symbiotycznych za pomocą, których mogą dodatkowo się odżywiać przy udziale światła. Należy dokarmiać je fitoplanktonem, mikro zawiesiną organiczną, pyłem z zooplanktonu, fluidami i pożywkami dla korali przy wyłączonych pompach i odpieniaczu. Korale te są wszystkożerne. Czas karmienia powinien trwać ok. 20 minut.
Rozmnażanie: namnażanie w warunkach akwariowych jest trudne ale możliwe. Czasem u podstawy stopy wyrastają małe osobniki, które po pewnym czasie można oddzielić i osadzić w innym miejscu. Niekiedy również główny pień ulega podzieleniu. Można je także mnożyć poprzez podział mechaniczny - np. fragmentarycznie, tnąc rozgałęziony kawałek z dwoma lub trzema "palcami". Odcięty fragment wystarczy przykleić klejem do skałki lub podstawki. Z czasem przyrośnie i zacznie żyć jako inny osobnik.
Uwagi: korale te nie są polecane początkującym akwarystom i nie nadają się do świeżych akwariów. Jednocześnie nie są to koralowce ekspansywne, toksyczne i agresywne - nie parzą innych korali, które znajdują się blisko nich.